Meble

Kowalstwo artystyczne

Pomysł na życie? Kowalstwo artystyczne!

Jakiś czas temu w jednej z lokalnych gazet w jednym z większych miast w Polsce przeprowadzono ankietę skierowaną do młodych ludzi. Jej główne pytanie brzmiało: co chcesz robić w przyszłości? Wyniki zaskoczyły, bo wielu młodych chłopaków odpowiedziało, że chcą być kowalami artystycznymi. Skąd ten pomysł? Przecież kowalstwo artystyczne jest zawodem niszowym, raczej nieznanym Polakom. Rzeczywiście, jeszcze do niedawna z kowalstwem artystycznym mieli do czynienia tylko pasjonaci. Dziś jednak takie zawody z wielowiekowymi tradycjami wracają do łask.

Oczywiście pojawia się pytanie: co zrobić, żeby takim kowalem zostać? W końcu szkoły kowalskie to rzadkość, zwłaszcza w Polsce. Otóż najlepiej znaleźć swojego mistrza. Kowalstwo to jeden z tych fachów, które opierają się na relacji: mistrz-uczeń. Toteż szukajmy jakiejś profesjonalnej kuźni artystycznej. Tam poznamy wszystkie ważne techniki kowalskie, zapoznamy się z najważniejszymi narzędziami, dowiemy się, jak polerować wykute żelazo, jak je woskować i tak dalej.

źródło: http://odzywki-diety.pl

Kowalstwo artystyczne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Sztukateria elewacyjna
Next article
Designerskie wieszaki
About the author
Tagi: baront schody, Fotoprzekaźnik Sick, Drepo zadaszenia tarasów, Tynk silikonowy Lakma, trioxygen 5, standy eliptyczne cena druku, Usuwanie owłosienia żary, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, blog początkującego elektronika, geodeta głogów cennik, Gniewiński portal