Meble

Elewacje drewniane

Bardzo ciekawą formą jest elewacja z drewna, nie tylko charakteryzuje ją inny wygląd od wszystkich elewacji, ale również dom w takiej elewacji nabiera zupełnie innej formy. Pamiętać jednak należy, że tego typu elewacja to nie tylko deski lub panele drewniane. Aby wykonać taką elewację należy zbudować konkretną konstrukcję, na której drewniane elementy będą się trzymać. Z tego też względu elewacje drewniane nie należą do tanich elewacji. Pełny koszt materiałów to granica pomiędzy kilkoma tysiącami do kilkudziesięciu, wszystko zależy od rodzaju drewna, od faktu czy pod elewacją będzie jeszcze ocieplenie i od samej ceny robocizny.
Drewno proponowane na tego typu elewację to świerk, cedr, modrzew syberyjski czy różne rodzaje drzew egzotycznych. Wszystkie one są trwałe i tak zaimpregnowane, że są bardzo odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne. Domy wykańcza się, dając pełną drewnianą elewację lub tylko dodaje się ją miejscami, aby bardziej udekorować dany budynek. Zawsze dom w drewnianej elewacji jest innym budynkiem.

Elewacje drewniane
1 vote, 3.00 avg. rating (69% score)
Previous article
Zbiorniki Przeciwpożarowe
Next article
Mieszkania dla młodych
About the author
Tagi: tanie taxi legnica, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, pantomograf Gliwice, kubota l3200 cena, ra nails lakier hybrydowy, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, baront schody, mezoterapia vivaderm, lpk110, Szamba Betonowe Lesko, etykiety inspekcyjne na zamówienie